Spa Therapist

Urbane Skin

Exquisite Beauty Destination. Beauty Wellness Skin Care services

Το Urbane Skin City Spa, The Exquisite Beauty Destination, προσφέρει μόνιμη θέση εργασίας στην Αθήνα σε Αισθητικό απόφοιτο ΤΕΙ ή ΙΕΚ.

Καθήκοντα

o   Υπεύθυνη καμπίνας θεραπειών προσώπου. Παροχή και εφαρμογή υπηρεσιών προσώπου Αισθητικής και Ιατρικής Αισθητικής.

o   Εξυπηρέτηση πελατών και ενημέρωση επί των παρεχόμενων θεραπειών και υπηρεσιών.

o   Ενημέρωση των πελατών για τα οφέλη των καλλυντικών προϊόντων λιανικής που αντιπροσωπεύει η εταιρία.

o   Τήρηση του spa etiquette (πρωτόκολλο συμπεριφοράς) και των προκαθορισμένων κανόνων υγιεινής με στόχο την ασφάλεια του προσωπικού, των πελατών και των επισκεπτών του spa.

o   Συμμετοχή στην εφαρμογή και τήρηση των ποιοτικών και ποσοτικών στόχων όπως αυτοί ορίζονται από τη Spa Manager.

Προσόντα / Δεξιότητες

o   Απαραίτητη εμπειρία 5+ χρόνια σε κέντρα ομορφιάς και αισθητικής ή spa ξενοδοχείου, ή κέντρο αισθητικής.

o   Καλή γνώση προϊοντικών θεραπειών αισθητικής και ευεξίας προσώπου και σώματος.

o   Γνώση διαδικασιών λειτουργίας των χώρων ομορφιάς, ευεξίας και spas.

o   Ενδιαφέρον για την αισθητική και την ευεξία, ευχάριστο και ευγενικό χαρακτήρα και ομαδική προσωπικότητα.

o   Επαρκής γνώση της αγγλικής γλώσσας για εξυπηρέτηση των επισκεπτών και τουριστών από άλλες χώρες.

Προσφέρονται

o   Σύγχρονο city spa διεθνών προδιαγραφών στην καρδιά της Αθήνας με πρωτοποριακές θεραπείες προσώπου και σώματος με έμφαση στην εξυπηρέτηση πελατών και την ποιοτική παροχή υπηρεσιών ομορφιάς και ευεξίας.

o   Εκτενής εκπαίδευση με βάση τα σύγχρονα πρωτόκολλα θεραπειών προσώπου και σώματος που εφαρμόζονται σε beauty centers & city spas 5 αστέρων του εξωτερικού, ανταγωνιστικός μισθός και δυνατότητες εξέλιξης.

o   Υποστήριξη και καθοδήγηση της ομάδας των θεραπευτών από τη Spa Manager.

Για να κάνετε αίτηση για τη συγκεκριμένη αγγελία εργασίας στείλτε email στο georgina@urbaneskin.com

Μπορείτε να κάνετε αίτηση για τη συγκεκριμένη θέση εργασίας αλλά και για άλλες, χρησιμοποιώντας το online βιογραφικό σας. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο παρακάτω για να υποβάλλετε το βιογραφικό σας και να τo στείλετε με email στο συγκεκριμένο εργοδότη.