B2B Sales Executive

VIANOX SA

ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ - ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ LOGISTICS

Η VIANOX, εταιρεία παροχής υπηρεσιών Διαμεταφορών και Logistics με πολυετή τεχνογνωσία, δυναμική παρουσία στην αγορά, αναζητά άτομο με ενθουσιώδη και ενεργητικό χαρακτήρα να αναλάβει καθήκοντα B2B Sales Executive με κύρια χαρακτηριστικά την ομαδικότητα, την στοχοπροσήλωση, την ανάληψη πρωτοβουλιών, την ικανότητα διαχείρισης πελατών και την παροχή λύσεων.

Οι Αρμοδιότητες της θέσης περιλαμβάνουν:

– Αποτελεσματική διαχείριση και ανάπτυξη πελατολογίου με στόχο την υλοποίηση της στρατηγικής της εταιρείας.
– Ανάπτυξη πωλήσεων και υλοποίηση του πλάνου που έχει τεθεί.
– Μελέτη, καταγραφή και ανάλυση της αγοράς και του ανταγωνισμού.

Απαραίτητα προσόντα:

– Εμπειρία 3 ετών σε πωλήσεις B2B (ιδανικά στον χώρο των μεταφορών)
– Γνώσεις πωλήσεων & marketing.
– Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Marketing ή συναφών κλάδων.
– Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, εφαρμογών MS Office.
– Επιθυμητή γνώση πληροφοριακών συστημάτων (ERP/CRM).
– Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας.

Απαραίτητες Ικανότητες:

– Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες.
– Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα συνεργασίας.
– Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα.
– Επαγγελματισμός, προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση πελάτη.
– Υπευθυνότητα και επίλυση προβλημάτων.
– Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων και προτεραιοτήτων.
– Διάθεση για μάθηση.
– Ικανότητα απόδοσης κάτω από πίεση σε περιβάλλον που απαιτεί ευελιξία και εργατικότητα.
– Άδεια οδήγησης Ι.Χ. αυτοκινήτου
– Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους.

Η εταιρία μας προσφέρει:

– Εργασία σε ένα δυναμικό, φιλικό και ευέλικτο περιβάλλον.
– Απασχόληση σε μια αναπτυσσόμενη εταιρεία.
– Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων & εμπειρίας.
– Συνεχή εκπαίδευση.
– Ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης.
– Σύμβαση αορίστου χρόνου.

Αποστολή Βιογραφικού:

m.andoniou@vianox.gr

s.pagidas@vianox.gr

Για να κάνετε αίτηση για τη συγκεκριμένη αγγελία εργασίας στείλτε email στο m.andoniou@vianox.gr

Μπορείτε να κάνετε αίτηση για τη συγκεκριμένη θέση εργασίας αλλά και για άλλες, χρησιμοποιώντας το online βιογραφικό σας. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο παρακάτω για να υποβάλλετε το βιογραφικό σας και να τo στείλετε με email στο συγκεκριμένο εργοδότη.